Kõik uudised

Otsi uudist

Maa-ameti geoportaalis on võimalik vaadata valgustusaja kartograafi Ludwig August Mellini Liivimaa atlast 18. sajandi lõpu Eestist. Tartu Ülikooli geograafia osakonnas toimunud atlase kaardilehtede kokkupanek võimaldab seda Eesti kartograafia ajaloo tippteost võrrelda teiste ajalooliste kaartide ja samuti tänapäevaste andmekihtidega.
  • #andmebaasid
  • uudis
Eesti Teaduste Akadeemia üldkogu aastakoosolekul valiti globaalmuutuste valdkonna akadeemikuks loodusgeograafia ja maastikuökoloogia professor Ülo Mander.
  • #tunnustamine
  • meist mujal
18.–30. aprillini on müügil vilistlaste kokkutuleku soodsad grupipiletid. Nüüd on õige aeg ülikoolikaaslased üles otsida, et osta 45-eurose üksikpileti asemel korraga kaks 35-eurost piletit või kümme 30-eurost piletit.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Tartu Ülikool ootab doktoriõppesse kandideerima tulevasi teadlasi ja tippspetsialiste.
  • #sisseastumine
  • uudis
Raamatukogu korraldab koos üliõpilasesindusega 22.-26. aprillini aoraamatukogu, kuhu tudengid on õppima oodatud juba alates kella 6st. 20. mail algab aga ööraamatukogu, mil maja on...
  • uudis
Arengukava A2025 periood on peagi lõppemas ja ülikool on moodustanud komisjoni uue arengukava koostamiseks.
  • #juhtimine
  • #ülikoolist
  • uudis
Seminaripäeval „Vee teed linnas“ tutvustasid ettevõtte maastikuarhitekt Gen Mandre ja keskkonnatehnoloogia kaasprofessor Margit Kõiv-Vainik looduspõhiste lahenduste kasutusvõimalusi ja lisandväärtusi.
  • #kestlikkus
  • meist mujal
Loengusari toob kõnelema liikuvuse ja transpordiplaneerimise eksperte ja juhtivaid teadlasi nii Eestist kui väljastpoolt.
  • uudis
Igal kevadel valivad kõik Tartu Ülikooli tudengid üliõpilasesindusse uued esindajad, kes toovad endaga kaasa värskeid ideid. Ka Sina võid esitada avalduse ja saada esindajaks!
  • uudis
Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule.
  • #kestlikkus
  • uudis
Kevade algusega tulid müügile piletid Linnujämmi kontserdile ja multimeediaetendusele „Emajõe sünd“, mis toimuvad ainulaadses Tartu Lodjakojas.
  • #Tartu2024
  • pressiteade
Ökoloogia ja maateaduste instituudi lõputööde kaitsmiste ajad 2023/24 kevadsemestril
  • #õppimine
  • uudis
16. aprillil kella 12.00–16.00 toimub Tallinnas Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) innovaatikakogukondade pakutavaid võimalusi ja taotlusvoore tutvustav võrgustumis- ja infopäev.
  • #ettevõtlus
  • #koostöö
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Kontserdisari „Harmonia Universitatis“ on (üli)õpilastele tasuta.
  • #kultuur
  • uudis
14. märtsil kell 13 on kõik ülikoolipere liikmed ja keelehuvilised oodatud Tartu Ülikooli aulasse emakeelepäeva tähistama.
  • uudis
Geoinformaatika professor Evelyn Uuemaa peab oma inauguratsiooniloengu „Ruumiandmete ja tehisaru kasutamine keskkonnaseires“ kolmapäeval, 13. märtsil kell 16.15 ülikooli aulas.
  • uudis
Neljandat korda toimunud Tartu Ülikooli Maarjavälja karjääripäev kujunes edukaks nii kohale tulnud ettevõtetele kui ka osalenud üliõpilastele.
  • #ettevõtlus
  • #koostöö
  • #valdkonnast
  • uudis
Tartu Ülikooli töötajad ja üliõpilased olid oodatud 23. veebruaril kell 12 ülikooli aulasse Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktusele.
  • #ülikoolist
  • uudis
Taasiseseisvunud Eesti sai pealinnas pärandiks keeleliselt eraldatud linnaruumi, kuhu lisandusid erinevused inimeste sissetulekutes ja eri jõukusega inimeste elukohtade paiknemised, ütles Tammaru.
  • meist mujal
2024/2025. õppeaastast jõustuvad muudatused puudutavad sisseastujaid ja üliõpilasi, kes kaaluvad õpingute katkestamist või soovivad tulevikus uuesti tasuta samal õppeastmel õppima asuda.
  • #õppimine