Magistriõpe
Magistriõpet geograafia osakonnas iseloomustab suur dünaamilisus - esiteks on vastuvõtt avatud väga paljudele bakalaureuseõppe erialadele ja teiseks, õppekava on hästi paindlik oma profiili kujundamisel. Need, kes teavad täpselt, milliseks spetsialistiks tahetakse saada, võivad valikaineid kokku panna üpris suure vabadusega.
Geograafia magistriõppekava pakub võimalust spetsialiseeruda kolmel erialal: 1) geoinformaatika ja kartograafia, 2) inimgeograafia ja regionaalplaneerimine, 3) loodusgeograafia ja keskkonnatehnoloogia.
2017/2018 õppeaastal avati Tartu Ülikooli geograafia osakonnas uus inglisekeelne magistriõppekava: "Linnastunud ühiskonna geoinformaatika" (Geoinformatics for Urbanised Society), mille eesmärk on ette valmistada ruumiandmete töötlemise ja analüüsimise pädevusega spetsialiste omavalitsuste, riigiasutuste, planeerimisettevõtete ja teiste ruumiandmetega töötavate ettevõtete ning teadusasutuste jaoks.
Geograafia õpetamine Tartu Ülikoolis on alati väärtustanud ka geograafiaõpetajate koolitamist. Tartu Ülikool annab geograafiaõpetajale vajaliku maateaduste baasi ja hoiakud ning õpetajakutsest huvitunutel on võimalik peale bakalaureuseõpet jätkata Gümnaasiumi loodusteaduste õpetaja (104224) magistriõppekaval.
2013. aasta vilistlaste uuring näitas, et alates 2003. aastal sisseastunute erialalise töö osakaal on kõrge - üle 90%. Domineerivad teadus ja haridus 19%, mitmesugused riigiametid 18% (Maa-amet, PRIA, Keskkonnaamet, Statistikaamet, ministeeriumid), omavalitsused 7% (Tallinn, Tartu), geoinfo- ja tarkvaraspetsialistid ettevõtluses 22% (Regio, Avita, Elion, EO Map, TerraPro, CGI, Helmes, Alphagis), mitmesugused ruumiteenuste ja planeeringute konsultatsioonifirmad 12% (Hendrikson ja Ko). Veel on lõpetajaid ruumianalüütikutena finants-, kinnisvara- ja transpordiettevõtetes.