Vastuvõtutingimused
Ühes mainekamas ülikoolide erialade pingereas „QS World University Rankings by Subject 2021“ paikneb Tartu Ülikooli GEOGRAAFIA eriala 151.-200. kohal. Tule õpi geograafiat ja saa osa maailmatasemel tunnustatud haridusest!
Õppekava pakub paindlikku võimalust ise kujundada oma õpingute sisu, valides enda huvidele vastavaid ja spetsialiseerumisele kaasa aitavaid õppeaineid. Ka magistritöö teema- ja meetodite valik on paljuski tudengi otsustada. Kolmandal semestril on tudengil võimalus õppida välisülikoolis.
Intensiivne stuudioformaat, mis ühendab andmete halduse ja geograafia, kõrgetasemelised teoreetilised kursused tipptasemel teadlastelt ja võimalus kujundada pool kogu stuudiumist vastavalt individuaalsetele eelistustele annavad lõpetajatele nüüdisaja tööturul kindla konkurentsieelise.
Tudengitöö planeerimisprojekti raames. Autor. Muhammed Hmaza Zubair (2020).
Erialaained toetavad teoreetilise arusaama kujunemist (nt demograafia ja sotsiaalne linnageograafia või energiavood ja aineringed) ning praktiliste oskuste arendamist (nt programmeerimine ja projektijuhtimine). Auditoorne töö jaguneb võrdselt loengute ja seminaride-praktikumide vahel, neile lisandub iseseisev töö.
Kolmandal semestril saab tudeng valida 20 EAP mahus spetsialiseerumisaineid kas Tartus või mõnes välisülikoolis. Valik on individuaalne ja kooskõlastatakse programmijuhiga. Õppekava paindlikkust toetab veelgi individuaalselt valitavate vabaainete maht 10 EAP ulatuses. Välisüliõpilastel soovitatakse valida ka eesti keelt ja kultuuri tutvustavaid aineid.
Magistritööga tegeletakse jooksvalt õpingute algusest saadik nii iseseisva tööna juhendaja juhendamisel kui ka magistritöö seminaride käigus. Magistritöö kirjutamise põhirõhk langeb viimasele semestrile.
Üliõpilasi liidab Euroopa Noorgeograafide Liidu EGEA kohalik klubi – aktiivne tudengiorganisatsioon, kes korraldab Tartus mitmeid üritusi ja sarju (seminarid, reisiklubi, mälumäng, orienteerumine, doonoripäev) ning pakub võimalust osaleda rahvusvahelistel kongressidel ja seminaridel. EGEA vabatahtlikena saavad üliõpilased osaleda geograafia osakonna korraldatavatel konverentsidel – nt rahvusvahelist positsioneerimisandmetega töötavat kogukonda ühendaval Mobile Tartu konverentsil. Tudengid saavad osaleda ka erialastel üritustel, mida korraldab Eesti Geoinformaatika Selts ESTGIS.
Õppekava lõpetanud leiavad töö kas avalikus või erasektoris eelkõige ruumiandmete haldaja ja/või analüütiku või geoinformaatika konsultandina ruumilises planeerimises või regionaalpoliitikas või muus ruumiandmetega kokkupuutuvas ühiskonnaelu valdkonnas.
Linnastunud ühiskonna geoinformaatika vilistlased töötavad riigiasutustes, kohalikes omavalitsustes, Euroopa planeerimisalases koostöövõrgustikus, planeerimis- ja keskkonnakonsultatsiooni ettevõtetes, IT- ja kartograafiafirmades või ruumiandmete analüüsi ja töötluse teenust pakkuvates ettevõtetes.
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.