Kõik uudised

Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule.
  • uudis
Kevade algusega tulid müügile piletid Linnujämmi kontserdile ja multimeediaetendusele „Emajõe sünd“, mis toimuvad ainulaadses Tartu Lodjakojas.
  • #Tartu2024
  • pressiteade
Tartu Ülikool kutsub oma vilistlasi 18. mail taas ülikoolilinna. Kokkutuleku „Tagasi ülikooli“ päeva esimese poole sisustavad taaskohtumised instituutides, ringkäigud ülikooli hoonetes, legendaarsete õppejõudude loengud ja taaselustatud tudengitraditsioonid. Õhtul toimub ühislaulmine peahoone ees, rongkäik ja pidu spordihoones 2 Quick Starti, Justamendi jt saatel.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Ökoloogia ja maateaduste instituudi lõputööde kaitsmiste ajad 2023/24 kevadsemestril
  • #õppimine
  • uudis
16. aprillil kella 12.00–16.00 toimub Tallinnas Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) innovaatikakogukondade pakutavaid võimalusi ja taotlusvoore tutvustav võrgustumis- ja infopäev.
  • #ettevõtlus
  • #koostöö
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Kontserdisari „Harmonia Universitatis“ on (üli)õpilastele tasuta.
  • #kultuur
  • uudis
14. märtsil kell 13 on kõik ülikoolipere liikmed ja keelehuvilised oodatud Tartu Ülikooli aulasse emakeelepäeva tähistama.
  • #ühiskonnale
  • uudis
Geoinformaatika professor Evelyn Uuemaa peab oma inauguratsiooniloengu „Ruumiandmete ja tehisaru kasutamine keskkonnaseires“ kolmapäeval, 13. märtsil kell 16.15 ülikooli aulas.
  • uudis
Neljandat korda toimunud Tartu Ülikooli Maarjavälja karjääripäev kujunes edukaks nii kohale tulnud ettevõtetele kui ka osalenud üliõpilastele.
  • #ettevõtlus
  • #koostöö
  • #valdkonnast
  • uudis
Tartu Ülikooli töötajad ja üliõpilased olid oodatud 23. veebruaril kell 12 ülikooli aulasse Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktusele.
  • #ühiskonnale
  • #ülikoolist
  • uudis
Taasiseseisvunud Eesti sai pealinnas pärandiks keeleliselt eraldatud linnaruumi, kuhu lisandusid erinevused inimeste sissetulekutes ja eri jõukusega inimeste elukohtade paiknemised, ütles Tammaru.
  • meist mujal
2024/2025. õppeaastast jõustuvad muudatused puudutavad sisseastujaid ja üliõpilasi, kes kaaluvad õpingute katkestamist või soovivad tulevikus uuesti tasuta samal õppeastmel õppima asuda.
  • #õppimine
  • uudis
Veebruarist algas kandideerimine Tartu Ülikooli eesti- ja ingliskeelsesse magistriõppesse ning ingliskeelsesse bakalaureuseõppesse.
  • #sisseastumine
  • pressiteade
Konkursi „Teadus 3 minutiga“ pidulikul lõppvõistlusel olid viie parima seas ka Tartu Ülikooli liikuvusuuringute nooremteadur Martin Haamer ja matemaatika nooremteadur Hanna Britt Soots.
  • meist mujal
Kasutajasõbralik ühistransport sõidab sinna, kuhu vaja, siis kui vaja. See võiks aidata panna piiri ka Tallinnat vaevavale autostumisele, kirjutab liikuvusuuringute nooremteadur Martin Haamer.
  • meist mujal
Ivar oli Tartu ülikooli geograafia osakonna kauaaegne õppejõud, maastikuteadlane ja geomorfoloog.
  • #InMemoriam
  • uudis
8. veebruaril kell 15 algab Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis vestlusring „Naised teaduses: kas sookoll kimbutab teadust?“, mida saab otseülekandena jälgida ka UTTV-s.
  • uudis
Tartu Ülikooli kunstimuuseum kutsub kuraatorituurile näitusel „Maastikumaali geoloogia“
  • #kultuur
  • uudis
Jaanuari lõpus toimub Tartu Ülikoolis digikoristusnädal.
  • uudis
Täiskasvanud õppijaid oodatakse kevadsemestril algavatesse mikrokraadiprogrammidesse, mille õppetöö toimub töötavale inimesele sobivas sessioon- või veebiõppe vormis.
  • #täiendusõpe